„Ateitis Cup“ 2018 spring – galimybė sužaisti su italais, vartininko trauma ir iškovota ketvirta vieta

2018 kovo 20

Kovo 16 – 18 d. trenerio Olego Kricun auklėjama FM „Vilniaus Vytis“ 2008 m. komanda dalyvavo tarptautiniame turnyre „Ateitis Cup“ 2018 spring. Šį kartą Vilniaus „Sportimos“ manieže varžėsi aštuoniolika ekipų iš Lietuvos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Italijos, suskirstytų po tris komandas į šešias grupes. Vyčiai pateko į C grupę, kurioje sužaidė dvejas varžybas.
Pirmaisiais O. Kricun auklėtinių varžovais buvo ekipa iš sostinės – Vilniaus„BFA“. Vyčiai be didelio vargo šią kovą laimėjo užtikrintu rezultatu 6:1. Antraisiais FM „Vilniaus Vytis“ priešininkais tapo svečiai iš Maskvos – FK „Rodina“. Šiame susitikime Vyčiai nuo pirmųjų minučių varžovus spaudė, daug atakavo ir svarbias varžybas laimėjo 6:3. Mūsų mokyklos atstovai, savo grupėje užėmę pirmąją vietą, pateko į stipriausių turnyro komandų šešetuką ir įgijo teisę varžytis dėl 1 – 6 vietų!
Antrąją turnyro dieną FM „Vilniaus Vytis“ žaidė naujoje G grupėje, kurioje teko susikauti su svečiais iš saulėtosios Italijos – FC „Atalanta“ ir KlaipėdosFM „Švyturys“. Varžybos su futbolininkais iš Bergamo buvo greitos ir reikalaujančios daug fizinės ištvermės. Italai demonstravo gražų žaidimą: puikiai valdė kamuolį, kūrė daug atakų ir jau per pirmąjį kėlinį pelnė penkis įvarčius. FC „Atalanta“ nepalaužėme ir per antrąją varžybų dalį, tad susitikimas baigėsi priešininkų pergale rezultatu 1:7.
Nors ir patyrę pralaimėjimą, Vyčiai džiaugėsi gauta galimybe susitikti su viena garsiausių Italijos futbolo komandų. Tiesa, būtent šių varžybų pirmojo kėlinio metu mūsų ekipos vartininkas Kasperas patyrė traumą. Skausmą kenčiantis vaikinas vartus saugojo ir visą antrąjį kėlinį. Kaip vėliau paaiškėjo, Kasperui lūžo rankos pirštas ir mūsų komanda liko be savo vartininko.
Antrosiose šeštadienio varžybose Vyčiai tarpusavio jėgas išbandė su ekipa iš Klaipėdos – FM „Švyturys“. Šį susitikimą mūsų mokyklos vaikinai nesunkiai laimėjo (6:3) ir taip išsikovojo galimybę varžytis dėl 3 vietos!
Sekmadienį ryte FM „Vilniaus Vytis“ sužaidė paskutiniąsias turnyro varžybas, kuriose teko grumtis su FA „Šiauliai“ komanda. Apmaudu, tačiau sėkmė mažajame finale šypsojosi priešininkams – lemiamą kovą pralaimėjome rezultatu 0:1 ir turnyre užėmėme ketvirtąją vietą.
Turnyro „Ateitis Cup 2018“ spring geriausiu komandos žaidėju buvo pripažintas gynėjas Žygimantas Molis! Sveikinimai jam!