Futbolo maratonas „Ateitis Cup“ 2017 turnyre – baigtas

2017 gruodžio 4
Sekmadienį, gruodžio 3 dieną, baigėme futbolo kovas tarptautiniame turnyre „Ateitis Cup“ 2017. Iš keturiasdešimties komandų FM „Vilniaus Vytis“ užėmė aštuonioliktąją vietą. Ar galėjome pasiekti geresnį rezultatą? O taip! Bet apie viską nuo pat pradžių.
Po ketvirtadienio kovų – 1 pralaimėjimo ir dviejų pergalių – Vyčiai pateko į naują BD grupę bei įgijo teisę kovoti dėl galimybės užimti 13 – 24 vietas. Pirmaisiais mūsų priešininkais tapo svečiai iš Sankt Peterburgo – „Zenit-Vyborgskiy“ komanda. Varžybos su rusais buvo greitos, aktyvios ir kovingos. Nors priešininkai ir buvo stiprūs, Vyčiai buvo dar stipresni – susitikimas baigėsi mūsiškių pergale 2:1.
Antraisiais trenerio O. Kricun auklėtinių varžovais buvo ekipa iš Naujosios Vilnios – FK „Granitas“ futbolininkai. Su šia komanda Vyčiai yra grūmęsi ne kartą – tad ir šeštadienio varžybos pareikalavo daug fizinės ištvermės ir sportinio pykčio. FM „Vilniaus Vytis“ pirmieji pelnė įvartį, tačiau po sėkmingai pakelto kampinio FK „Granitas“ smūgiu galva rezultatą išlygino. Antrojo kėlinio metu Vyčiai vėl išsiveržė į priekį ir kuriam laikui visi buvome pajutę saldų pergalės skonį. Deja, po žaidybinės klaidos Vyčiai patys sau įsimušė įvartį ir susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2. FK „Granitas“ įgijo teisę kovoti dėl 13-16 vietų, o mūsiškiai – dėl 17-20.
Su trečiaisiais šeštadienio varžovais susitikome vėlai vakare – tarpusavio jėgas patikrinome su baltarusais iš Minsko – „Dinamo-2“ ekipa. Visus tris įvarčius Vyčiai pelnė pirmosios varžybų dalies metu, per antrąjį kėlinį niekam pasižymėti neteko, tad susitikimas baigėsi 3:0.
Sekmadienį ryte FM „Vilniaus Vytis“ vyrukai sužaidė paskutiniąsias turnyro varžybas, kuriose teko kautis su estų komanda „Merkuur-Junior“. Svečiai iš Tartu daug atakavo, spaudė ir per pirmąjį kėlinį pelnė net tris įvarčius. Estų nesugebėjome palaužti ir per antrąją varžybų dalį, tad susitikimas baigėsi priešininkų pergale rezultatu 2:5.
Pakalbinus komandos trenerį Olegą Kricun, jis neslėpė, jog šiame turnyre iš savo auklėtinių tikėjosi šiek tiek geresnio rezultato. „Kadangi pirmąsias turnyro varžybas pralošėme paskutinėmis minutėmis, iš karto praradome galimybę kovoti dėl aukštesnių vietų. Gavome gerą pamoką, jog kiekvienose varžybose būtina kovoti, negalima nuvertinti priešininkų ir prarasti budrumo. Aš, kaip treneris, galiu pasakyti, kad vaikai nuo tokio futbolo maratono pavargo tiek fiziškai, tiek emociskai. Nelengva buvo ir man. Manau, jog šis turnyras mums buvo neįkainojama patirtis – tai pažintis su daug komandų ir daug skirtingų futbolo mokyklų.“
Yra posakis, kad „vaikai visada sako tiesą“, tad pabandžiau prašnekinti FM „Vilniaus Vytis“ komandos saugą Gerardą Vižinį. Anot vaikinuko, jo komandos pasirodymas buvo geras, tik draugai mažokai pelnė įvarčių, kurie šiame turnyre buvo ypač svarbūs. „Man patiko komandos iš Italijos „Juventus“ žaidimas. Jie demonstruoja gražų futbolą. Manau, kad tikrai turime ko pasimokyti iš Turino futbolininkų“.