https://fmvilniausvytis.lt/

Žiemos planuose: salės futbolas, turnyrai ir pasirengimas naujam sezonui

2018 lapkričio 8

Spalio pabaigoje Marijampolėje nusileidusi Lietuvos „Wellkid lygos“ finalinių čempionato etapų uždanga žymėjo ir „Vilniaus Vyčio“ futbolo mokyklos 2018 metų sezono pabaigą. Tačiau jaunieji Vyčiai nesirengia tinginiauti ir jau pradeda ruoštis naujo sezono iššūkiams.

Vertindamas praėjusį sezoną FM „Vilniaus Vytis“ sporto direktorius Olegas Kricun konstatavo, kad metai futbolo mokyklos auklėtiniams buvo gana neblogi. „2009 metų gimimo Vyčiai sėkmingai debiutavo Lietuvos „Wellkid“ lygos U-10 čempionate, laimėjo Rytų zono varžybas, pateko į finalinį etapą ir ten užėmė penktą vietą. Tiesą sakant, jie buvo verti medalių, tačiau viena apmaudi nesėkmė pogrupyje užkirto kelią ant prizininkų pakylos. Kita vertus, labai gerą įspūdį paliko vaikų entuziazmas, užsidegimas ir kovingumas, – teigė O. Kricun. – Šiek tiek silpniau pasirodė 2008 m. gimimo komanda, iš kurios tikėjomės geresnių rezultatų. Lietuvos U-11 čempionato Rytų zonoje liko ketvirtoje vietoje ir į finalinį varžybų etapą nepateko. Vertinant bendrą abiejų komandų pasirodymą, matome, kad po kelių metų turėsime gan pajėgią komandą, su kuria galėsime sėkmingai startuoti Lietuvos Elitinės jaunių lygos čempionatuose. Planuojame, kad jos branduolį sudarys geriausi 2008 ir 2009 m. gimimo vaikai.  Kitą sezoną pradėsime rengti bendras treniruotes, o keli jaunesni žaidėjai prisijungs prie vyresnių ir 2019 m. „Wellkid“ U-12 čempionate, kuris jau vyks 9 prieš 9, o ne 7 prieš 7, kaip buvo šiais metais.“

Kokie pasiekimai turnyruose ar čempionatuose jus asmeniškai labiausiai nudžiugino šiais metais?

Mane labiausiai džiugina ne pergalės ar medaliai, o  ženklus jaunųjų mūsų futbolininkų tobulėjimas. Neminėsiu pavardžių, tačiau galiu pasakyti, kad kai kurie mūsų mokyklos auklėtiniai jau sulaukia ir kitų futbolo mokyklų, akademijų dėmesio. Tikrai turime talentingų ir perspektyvių žaidėjų, o tai rodo, kad treniruotėse vyksta kokybiškas ir nuoseklus darbas.

Kiek vaikų lanko „Vilniaus Vyčio“ futbolo mokyklose treniruotes, kas su jais dirba? 

Sporto grupėse treniruotes lanko apie 100 vaikų, dar beveik apie 250 vaikų mūsų treniruotes lanko darželiuose. Su vaikais dirba kvalifikuoti treneriai – Egidijus Juozapavičius ir Algimantas Liubinskas treniruoja 2009 m. gimimo vaikus, aš dirbu su 2008 ir 2012-2013 m. vaikais, Raimondas Dikinis treniruoja 2010-2011 m. vaikus. Jauni specialistai – Gabija Sinkevičiūtė, Gustas Viganauskas ir Rokas Doroškevičius patirties semiasi talkindami vyresniems treneriams ir vesdami pačių mažiausių – darželinukų treniruotes.

Užsiminėte apie darželius. Ar ten ruošiami būsimi FM „Vilniaus Vytis“ auklėtiniai?

Rengiame treniruotes 11-oje sostinės darželių, jas lanko apie 250 vaikų nuo 4 iki 6 metų amžiaus. Deja, iš tos didelės masės darželinukų į sporto grupes ateina tik apie nedidelė dalis vaikų. Dažniausiai problemų kyla dėl sporto bazių. Vyresni mokyklos auklėtiniai treniruotes lanko Justiniškių ir Antakalnio mikrorajonuose, tad vaikams iš kitų miesto rajonų dažnai būna nepatogu važinėti per visą miestą ir jie renkasi kitų futbolo mokyklų treniruotes savo gyvenamuosiuose rajonuose. Tiesą sakant, nepatogumų dažniausiai kyla ne vaikams, o vaikų tėvams. Nes būtent tėvai neranda laiko ar galimybių vežioti vaikų į treniruotes. Būna, kad mes vaiką užauginame nuo 4 metukų, bet pradėjęs lankyti mokyklą jis pasirenka kitą futbolo grupę. Šiuo aspektu geriausia padėtis yra Justiniškėse. Ten mes turime gan solidžią futbolo bazę, tad „Justinuko“ darželyje treniruotes lankę vaikai po to gali tęsti užsiėmimus ir vyresnių grupėse. Šis filialas apima ne tik Justiniškes, bet ir Viršuliškes, Šeškinę.

Ką „Vilniaus Vyčio“ futbolo mokyklos auklėtiniai veikia žiemą? Kur treniruojasi, kokiose varžybose dalyvauja?

Nors taip vadinamo didžiojo futbolo sezonas baigėsi, bet futbolo mums tikrai netruks. Artimiausiu metu jaunesni vaikai startuos „Audros“ futbolo mokyklos organizuojamame salės futbolo turnyre 5 prieš 5. Tai iš esmės Vilniaus miesto salės futbolo čempionatas, kuriame mūsų mokyklos komandos dalyvauja jau ne vienerius metus. Pernai 2008 m. gimimo komanda tapo šio turnyro nugalėtoja, jų pėdomis sekė ir metais jaunesni futbolininkai. Dabar atėjo metas išmėginti 2010-2011 m. gimimo Vyčius. Dalyvaus dvi komandos – 2010 ir 2011 m. Planuojame, kad varžybos prasidės kitą savaitgalį. 

Turnyrų bus ir daugiau. Lapkričio 25 d. 2009 m. komanda dalyvaus Marijampolėje vyksiančiame vaikų futbolo turnyre, o gruodžio pradžioje 2008 m. ekipa Marijampolėje pirmą kartą išmėgins jėgas 9 prieš 9 futbolo varžybose. Manau, kad tai bus tikrai labai geras egzaminas, jam atsakingai ruošimės, planuojame sužaisti kelias draugiškas rungtynes su vyresniais varžovais, kad berniukai pajustų žaidimo didesnėje aikštėje skonį.

Ne paslaptis, kad žiemą Vilniuje didesnėse erdvėse futbolą žaisti galima tik „Sportimos“ manieže, tačiau ten dėl vietos ir laiko kovoja ne viena futbolo mokykla ar akademija. Kokiomis sąlygomis naujam sezonui ruošis jūsų auklėtiniai?

Šią žiemą mano treniruojama 2008 m. gimimo komanda turi persiorientuoti iš 7 prieš 7 futbolo, kuris žaidžiamas didelės aikštės ketvirtyje, į žaidimą didesnėje erdvėje, per pusę aikštės. Deja, „Sportimos“ manieže sutilpti visiems nėra jokių šansų, tad dalį treniruočių rengsime lauke. Galiu tik pasidžiaugti, kad turime geras sąlygas treniruotėms, esame sutarę su Fanų stadionu, kol kas oro sąlygos tinkamos žaidimui lauke, tad stengsimės maksimaliai išnaudoti šias galimybes.

Treniruotes organizuosime mišriu principu – savaitės eigoje po kartą treniruosimės lauke, salėje, „Sportimoje“ ir lengvosios atletikos manieže. O savaitgaliais dalyvausime turnyruose, arba ieškosime varžovų draugiškoms rungtynėms. Čia kalbu apie 2008-2009 m. futbolininkus, jaunesni visą žiemą treniruosis salėse, juo labiau, kad jų laukia Lietuvos mažojo futbolo čempionato kovos. Čia taip pat dalyvaus  2008 ir 2009m. komandos. Šiose varžybose dalyvavimas nemokamas, reikės tik surasti tinkamą salę.

Kokiuose futbolo turnyruose žiemą planuoja dalyvauti FM „Vilniaus Vytis“ komandos?

Žiemą turnyrų pasirinkimas būna gan didelis, galima dalyvauti ir „Ateitis Cup“, ir „BFA Cup“, praėjusią žiemą lankėmės Lenkijoje, Suvalkų mieste rengiamame turnyre. Pastarasis paliko labai ryškų įspūdį, ne tik vaikams, bet ir tėvams. Suvalkų „Wigry“ komanda žaidžia Lenkijos Pirmoje lygoje, tačiau turi puikią futbolo bazę, stadioną, treniruočių aikštynus, futbolo salę ir kt. infrastruktūrą. Esame sudarę sutartį su „Wigry“ klubu, dalyvaujame turnyruose, bendraujame ir bendradarbiaujame. Jei tik būtų noro ir finansinių galimybių, į turnyrus galima važiuoti kas antrą savaitgalį. Tai labai svarbu mažiausiems, kuriems reikia varžybų patirties, įspūdžių, emocijų.

Kokių planų ir ambicijų „Vilniaus Vyčio“ futbolo mokykla turi 2019-iems metams?

Planuojame plėstis tiek kiekybiškai, tiek ir kokybiškai, galvojame net ir apie mokyklos sportinę bazę, kurioje galėtume sutelkti geriausius ir gabiausius vaikus. Be abejo, norime tęsti bendradarbiavimą su Lietuvos Pirmoje lygoje žaidžiančiu „Vilniaus Vytis“ futbolo klubu, taip pat sieksime užmegzti glaudesnius ryšius ir su Suvalkų „Wigry“ komanda.

Apskritai, šis sezonas mūsų futbolo mokyklai buvo kupinas išbandymų, buvo ir skaudžių nesėkmių, bet buvo ir saldžių pergalių. „Vilniaus Vyčio“ futbolo mokyklos vardu noriu padėkoti visiems treneriams, vaikų tėveliams, kurių indėlis į mūsų veiklą yra labai svarus ir reikalingas. Linkiu nesustoti ir visiems drauge judėti tik į priekį!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress